Sabek ve İzgören firmalar için birleşti

Sırt sırta 25 yıl Mefa Cerrahi Aletleri
29 Ağustos 2015
İş Planı Eğitimi
22 Eylül 2015

Sabek ve İzgören firmalar için birleşti

Yeni girişimcileri desteklemek amacıyla kurulan SABEK İŞGEM, İzgören Akademi işbirliği ile işletmeleri güçlendiriyor.

Yeni girişimcilerin iş kurmalarını desteklemek ve işletmelerin başlangıç aşamalarında karşılaşacakları riskleri en aza indirmek amacıyla Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından 2007 yılında kurulan SABEK İŞGEM (İş Geliştirme Merkezi), İzgören Akademi Karadeniz Bölge Müdürlüğü ile işbirliği ile işletmelere güç verecek.

Gerçekleştirilen işbirliği ile firmaların her alanda gelişiminin hedeflendiğini söyleyen İŞGEM Müdürü Uğur Hayvalı, “İşletmelerin daha sağlıklı büyümeleri için İzgören Akademi ile çözüm ortaklığı süreci başlattık” derken, İzgören Akademi Kurumsal Projeler Yöneticisi Şehnaz Dereli ise, “İşletmelerle çizdiğimiz yol haritasının faydalı sonuçlarla neticeleneceği konusunda bir şüphemiz yok” dedi.

“VERİMLİLİĞİ ARTIRACAĞIZ”

Bölgede faaliyet gösteren işletmelerin eğitim ve danışmanlık ihtiyaçlarını Türkiye’nin bu alandaki güçlü isimlerinden İzgören Akademi rehberliğinde yürütmeye başlayan İŞGEM, firmalara strateji geliştirme, markalaşma, organizasyonel gelişim, insan kaynaklan yönetimi, fizibilite çalışmaları, yönetim sistemi tasarlama, üretim verimliliğini arttırma ve geri dönüşüm konularında danışmanlık ve kurumsal eğitim desteği sağlayarak rekabet güçlerini arttırmayı amaçlıyor.

“BİLGİ TRANSFERİ ÖNEMLİ”

Söz konusu işbirliğinin firmalara büyük katkı sağlayacağını belirten İŞGEM Müdürü Uğur Hayvalı, “İŞGEM bünyesinde faaliyet gösteren mikro ve orta ölçekli işletmeler için büyüme ve sürdürülebilirlik kavramları her gün önem kazanmakta. Bilgi transferinin yapılmaması halinde, herhangi bir işletmeyi geleceğe taşımanın mümkün olmadığı gerçeği ile karşı karşıya kalındığı aşikâr” dedi.

izgoren

“ANALİZ ÇALIŞMASI YAPACAĞIZ” İşletmelerin finansal anlamda çok fazla yorulmadan danışmanlık desteğini alabilmesini sağlamaya çalıştıklarını anlatan Hayvalı, “Bu kapsamda hibe destekli danışmanlık projeleri yürüten İzgören Akademi ile çözüm ortaklığı sürecini başlattık. Sürecin faydalı neticelenebilmesi için İzgören Akademi ile öncelikle danışmanlık ihtiyaç analiz çalışması yürüteceğiz. Bünyemizdeki işletmelerin gelişim alanlarını tespit ettikten sonra da bilgi ve deneyim transferi sürecini başlatacağız. İşletmelerin her anlamda büyümesini sağlayıp, kendi başlarına ayakta kalacak ve alanlarında rekabet gücüne ulaşacak şekilde tasarlamak istiyoruz” diye konuştu. “KARADENİZ’DE YAPILANDIK” Kurumsal eğitim ve danışmanlık alanında Türkiye’de büyük firmalarına hizmet veren ve 2013 Ekim itibariyle Karadeniz Bölgesinde faaliyet göstermeye başlayan İzgören Akademi Kurucu Ortağı ve
Kurumsal Projeler Yöneticisi Şehnaz Dereli ise, ‘‘İzgören Akademi’nin 6. Bölge Müdürlüğünü 2013 yılında Samsun’da açtık. Bundaki temel gayemiz özellikle mikro ve orta ölçekli işletmele-rim
ize daha yakın olmaktı. 1 yıldan kısa sürede 50’den fazla kurum ve işletmeyle çalışma fırsatımız oldu” bilgilerini verdi.
HİBE DESTEKLİ PROJELER Yapılacak çalışmalarda bir yandan kurumsal eğitimler devam ederken bir yandan da danışmanlık hizmetlerini sürdürdüklerini anlatan Dereli, şöyle konuştu: “Bölgemizin iş dünyasındaki dinamiklerini, çalışmalarımız ile daha yakından idrak ettiğimizi düşünüyoruz. Bu bağlamda İŞGEM bünyesinde faaliyet gösteren işletmelerimiz için de hibe destekli danışmanlık projeleri yürüteceğiz. Özellikle kadın girişimciler bu konuda daha şanslı. İŞGEM ve işletme sahipleriyle birlikte çizdiğimiz yol haritasının faydalı sonuçlarla neticeleneceği konusunda bir şüphemiz yok. Çünkü yaptığımız görüşmelerde herkesin heyecan içinde olduğuna şahit olduk. Bu duygu, beraberinde anlamlı işbirliğine de yol açacaktır. Strateji geliştirme, markalaşma, organizasyonel gelişim, insan kaynaklan yönetimi, fizibilite çalışma-ları, yönetim sitemi tasarlama, üretim verimliliğini arttırma ve geri dönüşüm konularında işletmelerimize etkili ve doğru bilgi transferi sağlayacağız.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir